Mamy pierwszy dzień czerwca czyli niebawem minie już połowa roku. W moim pierwszym w tym roku wpisie, w którym przedstawiłem moje plany na rok 2017 wspomniałem, że chciałbym wejść w temat szkoleń. Słowo się rzekło, kobyłka u płota… Staram się nie rzucać słów na wiatr dlatego dziś ogłaszam mój nowy projekt jakim są kursy on-line. W dalszej części wpisu znajdziesz więcej szczegółów jak to wszystko widzę i planuję!

Kursy on-line - ogólny mój zamysł

Początkowo chciałem pójść tą samą drogą jaką idą serwisy typu Eduweb czy Videopoint i po prostu nagrać jeden duży kurs o podstawach Reacta (wraz z konfiguracją webpacka pod projekt, Reduxem itp.). Zacząłem nawet powoli nagrywać filmiki do tego szkolenia…

Szczerze mówiąc nie szło mi to za dobrze, a pracochłonność tego rozwiązania skutecznie zniechęciła mnie do takiego podejścia i w efekcie porzuciłem w ogóle myślenie o jakimkolwiek kursie na dobre kilka miesięcy. Z pomocą przyszedł jeden z moich znajomych, który zaproponował mi przeprowadzenie szkolenia z podstaw Reacta w jego firmie. Podczas przygotowań do tego przedsięwzięcia wpadłem na pomysł: a gdyby tak wykorzystać tworzone materiały do stworzenia kursu on-line? I tak też postanowiłem zrobić!

Plan kursów

Jak już wspomniałem, rozwiązanie stosowane przez popularne platformy ze szkoleniami, w których przez kilka/kilkanaście/kilkadziesiąt godzin siedzisz i oglądasz wideo nie do końca mi odpowiada. W związku z powyższym, mój pomysł na kursy on-line wygląda trochę inaczej… Wydaje mi się, że ogólnie przypomina bardziej rozwiązania stosowane w serwisach typu CodeCademy czy FreeCodeCamp. Poniżej prezentuję główne punkty mojego planu szkoleń.

Teoria w formie tekstowej

Podstawowym założeniem jakie przyjąłem przy tworzeniu moich kursów jest dostarczenie części teoretycznej w postaci treści przypominającej wpisy na moim blogu. Oczywiście, wszystko opisane bardziej szczegółowo i kompleksowo, rzecz jasna poparte też przykładami kodu.

Wydaje mi się, że dzięki temu łatwiej jest wrócić do danej treści w przyszłości (nie planuję ograniczać czasowo dostępu do szkoleń). Poza tym znając mój styl pisania postów może być Ci prościej przewidzieć czego się spodziewać i podjąć ewentualną decyzję o zakupie.

Zadania praktyczne

Nie jest niczym odkrywczym, że najlepiej jest się uczyć poprzez praktykę, dlatego nie mogę pominąć tego aspektu. Postanowiłem więc zawrzeć w swoich kursach szereg zadań praktycznych do samodzielnego wykonania przez uczącego się. Każda lekcja będzie zawierać 1-2 takie zadania.

Kolejne zadania w kursie będą kontynuacją poprzedniego zadania. Przechodząc więc po kolei całość, samodzielnie stworzysz coś działającego. Dla ułatwienia, udostępnię też specjalne repozytorium na GitHubie, w którym poszczególne branche będą stanowić punkt startowy dla danego zadania. Dzięki temu, będziesz mógł łatwo przeskoczyć niektóre lekcje, jeśli zagadnienia w nich przedstawiane masz już opanowane.

Rozwiązania zadań w formie wideo

Aby dopełnić całości, do każdego z zadań będzie udostępnione wideo, w którym pokażę moje rozwiązanie danego problemu. Nie będziesz więc pozostawiony sam sobie podczas praktycznej części procesu nauki.

Oczywiście, w trakcie przedstawiania rozwiązania możesz liczyć na mój komentarz, który będzie uzupełnieniem części teoretycznej danej lekcji.

kursy on-line - nauka

Jakie kursy on-line planuję?

Na początek udostępnię trzy kursy:

  • Podstawy React
  • Podstawy Redux
  • Podstawy react-router

Jak widzisz, same podstawy… Wiem, że jest wielu czytelników bloga, którzy chcieliby dostać ode mnie treści dla bardziej zaawansowanych front-end developerów. Taki plan oczywiście jest jednak, tak jak na blogu, zanim przedstawię treści bardziej zaawansowane, udostępniam najpierw podstawy danego zagadnienia.

Tak samo będzie z moimi kursami on-line. Dzięki temu w przyszłości ktoś kto przerobi najpierw kursy podstawowe będzie mógł uczyć się dalej z kolejnych szkoleń, które udostępnię w tym temacie.

Wcześniej wspomniałem, że na początku miałem pomysł aby w kursach przedstawić proces tworzenia środowiska pracy nad aplikacją React (konfiguracja webpacka, babela itp.). Wycofałem się jednak z tego pomysłu, ponieważ wydaje mi się, że byłoby to za dużo na raz. Zamiast tego w przyszłości chciałbym stworzyć osobny kurs na temat webpacka… W powyższych szkoleniach natomiast, zamiast projekt od podstaw, w zadaniach praktycznych wykorzystuję starter kit od Facebooka czyli create-react-app.

Myślę, żę dzięki temu kursy nie będą przeładowane informacjami z wielu różnych dziedzin. Zamiast tego uczący się, będzie się w ramach danego kursu skupiał tylko na danym temacie. Stąd też wziął się podział całości na trzy kursy chociaż początkowo planowałem jeden duży kurs na temat całego “ekosystemu” Reacta.

Przedsprzedaż

Ambitny plan jaki sobie założyłem to udostępnienie tych wszystkich kursów 1 sierpnia 2017! Stwierdziłem jednak, że fajnie byłoby udostępnić możliwość “zapisu” na kursy wcześniej, w przedsprzedaży. Wiąże się to oczywiście ze znaczną zniżką, w wysokości mniej więcej 30% (ceny zaokrąglone do “pełnych” wartości czyli z “9” na końcu)! W końcu w przedsprzedaży kupujesz trochę “kota w worku” więc coś za coś i myślę, żę musi być taniej

W związku z tym ogłaszam wszem i wobec, że udostępniłem specjalną platformę, na której udostępniam możliwość zakupu moich szkoleń on-line! Więcej dowiesz się tutaj:

Informacje o szkoleniach z podstaw React

Zresztą, uważni czytelnicy bloga pewnie zauważyli już, że w sidebarze po prawej oraz pod niektórymi wpisami pojawiła się stosowna “zajawka”…

Za pomocą wspomnianej platformy możliwe jest dokonanie zakupu poszczególnych kursów osobno lub też w pakiecie, który rzecz jasna umożliwia pewne dodatkowe oszczędności. Myślę, że to fajna opcja dla kogoś kto i tak chciałby nabyć wszystkie kursy na raz… Zachęcam do zapoznania się z opisem kursów na platformie - jest tam więcej szczegółów na temat poszczególnych szkoleń!

Jako, że na razie trwa przedsprzedaż, po zakupie dostajesz dostęp do indywidualnego konta użytkownika, na którym kursy on-line pojawią się w dniu ich oficjalnej premiery. O pojawieniu się kursów na kontach będę oczywiście informować za pomocą wiadomości e-mail oraz na blogu!

Gwarancja zadowolenia

I na koniec jeszcze jedno - ja wiem, że może być ciężko zaufać jakiemuś kolesiowi piszącemu w internecie i do tego jeszcze mu zapłacić…

Dlatego też postanowiłem dać każdemu kupującemu 30 dni testowych! Jeśli w tym czasie stwierdzisz, że kupiony produkt nie spełnia Twoich oczekiwań, wystarczy że do mnie napiszesz, a ja zwrócę Ci pieniądze!

Można więc powiedzieć, że nic nie ryzykujesz

P.S. Ten 30 dniowy okres testowy będzie się liczył od dnia premiery kursu, tak abyś faktycznie miał czas go sprawdzić. Nie ma więc obaw, że kupisz teraz i nie zdążysz stwierdzić czy to “crap” czy nie!

Podsumowanie

To tyle na teraz! Ogólnie rzecz biorąc praca nad kursami wciąż jeszcze trwa myślę więc, że możesz się spodziewać ode mnie kolejnych informacji na temat postępów prac. Szczerze mówiąc czeka mnie teraz przyspieszony kurs marketingu… co akurat mi się podoba.

Być może w trakcie trwania przedsprzedaży będę chciał, w ramach promocji, udostępnić na blogu jakieś przykładowe lekcje, z któregoś z kursów. Kto wie… może też któryś z kursów udostępnię wcześniej niż planowana data premiery?

Ostatnio modne jest bycie transparentnym… Dlatego też, po premierze postaram się przedstawić Ci raport ze sprzedaży moich szkoleń w trakcie tych dwóch miesięcy (no chyba, że nikt tego nie kupi to nie będzie się czym chwalić).

No nic, zapraszam do zapoznania się z moją ofertą - jeśli masz pytania to zapraszam do kontaktu!