Więcej o mnie i o blogu
Nazywam się Bartek Dybowski i od 2006 roku jestem programistą – obecnie wyspecjalizowałem się w front-endzie. Przez pierwsze lata mojej „kariery” związany byłem przede wszystkim z technologiami Microsoft .NET. Ze względu na potrzeby firmy w której wówczas pracowałem, tworzyłem głównie aplikacje desktopowe, jednak zawsze ciągnęło mnie w stronę rozwiązań webowych. Od maja 2012 zmieniłem pracodawcę, a ze względu na to, że w nowej firmie, większość projektów realizowana była w technologiach ASP.NET i ASP.NET MVC – mogłem przesunąć nieco obszar, na którym się skupiałem w kierunku, który najbardziej mi odpowiada.
W miarę jak poznawałem technologie webowe i frameworki JavaScript, poczułem potrzebę dzielenia się swoimi spostrzeżeniami z innymi – stąd pomysł na stworzenie tego bloga. Mam nadzieję, że pozwoli on na wymianę doświadczeń między ludźmi, których pasją jest programowanie front-end i technologie webowe. Liczę, że blog ten będzie kolejnym sposobem na poszerzenie wiedzy – Twojej i mojej.
Prywatnie mieszkam we Wrocławiu, dużo czasu staram się poświęcać na sport – to najlepszy sposób na oczyszczenie umysłu i odreagowanie stresu związanego z pracą.
O blogu
Tak jak wspomniałem wcześniej, poprzez blog przekazuję swoją wiedzę na temat front-endu lub szerzej, web-developmentu. Najcześciej poruszam takie tematy jak:
- Frameworki JavaScript. Myślę, że jest to „sól” front-endu… Każdy kto pracuje w tej branży prędzej czy później musi poznać jakiś framework. Ja, na tę chwilę, najwięcej piszę o ReactJS, ale możesz również znaleźć tutaj wpisy na temat Angulara. W przyszłości na pewno będę szedł z duchem czasu więc jeśli pojawi się coś ciekawego (na przykład obecnie nowością jest Vue) to na pewno znajdziesz tutaj co nieco także na ten temat.
- Podstawy JavaScript. Moim pierwszym celem podczas tworzenia tego bloga było przekazywanie wiedzy na temat podstaw. Wiem, że trafia tutaj wiele początkujących, głodnych wiedzy programistów. Staram się nie zostawiać ich samopas – jeśli jesteś taką osobą, to na blogu znajdziesz wiele materiałów na temat absolutnych podstaw języka ale też na temat dobry praktyk, wzorców itp…
- Moje przemyślenia i opinie. Czasem najdzie mnie jakaś bardziej ogólna myśl na temat front-endu. Jeśli ma ona, moim zdaniem, jako taki sens to również zdarza mi się przetworzyć ją na tekst pisany i tutaj opublikować…
To tylko najbardziej główne tematy jakie poruszam na tym blogu. Zachęcam do przejrzenia menu powyżej – działy Programowanie oraz Opinie. Znajdziesz tam więcej kategorii wpisów dostępnych na tym blogu.
Zasady komentowania wpisów
Blog stał się już dość popularny i zaczął niestety przyciągać różnej maści hejterów. Dlatego wprowadziłem ścisłe zasady komentowania wpisów – komentarze spełniające poniższe kryteria będą natychmiast usuwane:
- Komentarze w sposób jawny ubliżające mnie lub innym komentującym – hejt nie musi wcale być wulgarny… wystarczy, że Twój komentarz sprawia komuś przykrość
- Komentarze zawierające wulgaryzmy – tutaj myślę, że jest to „oczywista oczywistość”
- Komentarze wytykające błędy ortograficzne, gramatyczne itp. – mimo, że być może wydaje Ci się, że jesteś pomocny to głównym efektem takiego wpisu jest ośmieszenie jego autora (czyli mnie), jest to więc, jak dla mnie, zawoalowana forma hejtu
Co do ostatniego punktu – jeśli chcesz mi faktycznie pomóc i zwrócić uwagę na błąd – pisz na priv (sposoby kontaktu ze mną znajdziesz poniżej). Błąd będzie poprawiony, a nikt przy tym nie zostanie skrzywdzony.
W miarę jak będę się natykać na inne formy internetowego hejtu, powyższa lista może być aktualizowana!
Jak się ze mną skontaktować?
Jeśli chcesz się ze mną skontaktować, znajdziesz mnie w serwisach społecznościowych:
- na Twitterze: @nafrontendzie
- na Facebooku: @nafrontendzie
Możesz też skorzystac z adresu email: kontakt@nafrontendzie.pl.