Zgodnie z tym co ogłosiłem tydzień temu, w dniu wczorajszym z sukcesem wdrożyłem zupełnie nową wersję tego bloga! Oczywiście jest ona oparta na wspomnianym ostatnio Jekyllu oraz hostowana jest teraz na Heroku. O tej zmianie co nieco napisałem już ostatnio, dziś natomiast chciałbym przedstawić Ci kilka niedużych zmian, które nastąpią na blogu począwszy od dzisiaj.

Po pierwsze wpis, który teraz czytasz jest nowym typem posta na blogu. Ma on krótką formę i na stronie głównej wyświetla się w całości. Wprowadzam ten typ wpisu, ponieważ chciałbym co jakiś czas wrzucać na bloga jakąś krótszą informację lub link do ciekawego artykułu i wydaje mi się, że taka prostsza forma będzie do tego najlepsza. W zasadzie oprócz tego, że posty będą takie krótkie to nic więcej się nie zmienia - nadal będą one dostępne na osobnej podstronie itp.

Druga zmiana to, zmniejszenie liczby kategorii do dwóch. Dotychczas również miałem dwie główne kategorie ale one miały mnóstwo podkategorii i wydaje mi się, że było to niezbyt czytelne. Obecnie więc wpisy będą przypisane albo do kategorii Programowanie albo Opinie (nowa nazwa dla dawnej kategorii Przemyślenia). Jak pewnie zauważyłeś, nowy szablon bloga, który w pocie czoła stworzyłem posiada prostą nawigację po tych dwóch kategoriach.

Na koniec dodam jeszcze, że dzięki przejściu na Jekylla mam większą kontrolę nad szablonem bloga, możesz się więc spodziewać, że będzie on powoli ewoluować. Mam w planach różne jego usprawnienia itp., na które na razie nie miałem czasu…

I to tyle na dziś. Od teraz możesz się już tutaj spodziewać poważniejszych postów!